Rezerwacja telefoniczna 14 625 72 03

Mistrzostwa Europy Juniorów – Holandia – zakończenie

2010-07-07

Sukces naszych juniorów w Mistrzostwach Europy! Wracamy do domu z dziewięcioma medalami!

Ostatni dzień zmagań mistrzostw starego kontynentu znów przyniósł nam zdobycze medalowe. W ostatniej indywidualnej odmianie 9-bil na najniższym stopniu podium stanął Marcel Fortuński dla którego był to drugi indywidualny brązowy medal na tych zawodach. Również drugi indywidualny krążek ale srebrnego koloru wywalczył Adrian Borowiec. Tym razem jego finałowym pogromca został zawodnik z Wegier Varga Bence.

Ostatni krążek i to znów srebrnego koloru wywalczyła nasza drużyna juniorów młodszych w składzie: Marcel Foruński, Adrian Borowiec i Wojciech Szewczyk, która w finale musiała uznać wyższość reprezentacji Węgier przegrywając 1-2.
Tuz za podium na piątym miejscu zawody zakończyli w odmianie 9 bil Konrad Piekarski i Monika Ząbek oraz drużyna juniorów starszych.
 Łącznie więc reprezentacja kierowana przez p. Dariusza Kobackiego zdobyła 9 medali w tym jedne złoty, pięć srebrnych oraz trzy brązowe. Tym samym nasi najmłodsi po raz kolejny potwierdzili przynależność do ścisłej czołówki w Europie. Bezpośrednią kwalifikację do przyszłorocznych mistrzostw świata uzyskał natomiast Wojciech Szewczyk – mistrz Europy w 8 bil.
Jeszcze raz ogromne gratulacje dla naszych najmłodszych !!!Ogromne słowa podziękowania należą się oczywiści osobom bez których pomocy i zaangażowania nasi juniorzy nie sprawili nam tyle radości. Mowa oczywiście o szefach klubów, rodzicach, trenerach i opiekunach którym również serdecznie gratulujemy i dziękujemy !!!