Rezerwacja telefoniczna 14 625 72 03

Sylwia Ząbek i Jan Gaweł najlepszymi juniorami Podkarpackiej Młodzieżowej Ligii Bilardowej.

2010-12-16

Dnia 9. 12. 2010r. w klubie bilardowym Pino w Dębicy odbył się Finałowy Turniej PMLB w odmianę
9bil. W turnieju finałowym udział wzięło 104 uczestników tj. 72 zawodników i 32 zawodniczki
reprezentujących następujące kluby: MLUKS Viator Podgrodzie, UKS „Orlęta” Pustynia, UKS
Paszczyna, UKS Głobikowa, UKS „Jedynka” Gorlice, Świetlica Socjoterapełtyczna Dębica, Pino-
Ventor Dębica. Wśród dziewcząt rywalizację w finałowym turnieju wygrała Monika Ząbek Pino-Ventor
Dębica, II miejsce zajęła Dominika Chmielowska MLUKS Viator Podgrodzie, a III miejsca zajęły Mazur
Aleksandra UKS „Orlęta” Pustynia i Kołodziejczak Żaneta Świetlica Socjoterapełtyczna Dębica, a w
grupie chłopców zwyciężył Kamil Wędzina MLUKS Viator Podgrodzie, II miejsce zajął Bukała Mikołaj
UKS „Orlęta” Pustynia i III miejsca zajęli Kisiel Marcin i Kaczor Dominik reprezentujący UKS „Orlęta” Pustynia.

Ranking do pobrania!

Finałowy turniej był również podsumowaniem cykli turniejów PMLB. Po czterech turniejach
wyłoniliśmy najlepszych zawodników i zawodniczki Ligii bilardowej. Wyniki rankingu PMLB
na Mistrza Roku 2010 wśród dziewcząt: I miejsce Monika Ząbek Pino-Ventor Dębica, II miejsce
Dominika Chmielowska MLUKS Viator Podgrodzie, III miejsce Mazur Aleksandra UKS „Orlęta”
Pustynia, w rywalizacji chłopców zwyciężył Jan Gawle MLUKS Viator Podgrodzie, II miejsce
Kania Maciej i III Jakub Urbański z UKS „Orlęta” Pustynia. W klasyfikacji drużynowej zwyciężył
UKS „Orlęta” Pustynia, II miejsce MLUKS Viator Podgrodzie i III miejsce UKS Głobikowa.

Podkarpacka Młodzieżowa Liga Bilardowa największa w Polsce.

Na wyrazy uznania zasługują organizatorzy PMLB, która jest największą tego typu młodzieżową ligą
w Polsce. W edycji 2010 udział wzięło 116 zawodników i 42 zawodniczki z 8 klubów Podkarpacia i
Małopolski. Duży wkład w organizację Ligii bilardowej mieli opiekunowie drużyn i sędziowie turniejów
tj.: Piotr Kędzior, Renata Jezioro, Marcin Wójciak, Roman Mazur, Michał Bielatowicz, Andrzej Mazur,
Bartek Czamara, Andrzej Siejko i Robert Ochał.

Podkarpacka Młodzieżowa Liga Bilardowa funkcjonuje dzięki objęciu tej imprezy patronatem przez
Wójta Gminy Dębica Pana Stanisława Rokosza oraz sympatykom sportu bilardowego Pani Elżbiecie
Pater, właścicielowi firmy Seger Panu Wojciechowi Ozga oraz właścicielom Firmy KOS Panom
Kazimierzowi Mazur i Wojciechowi Zych. Organizatorzy dziękują za okazaną pomoc.

Sportowy Klub Bilardowy Pino oraz Stowarzyszenie Sportowy Klub Bilardowy Pino realizuje programy finansowane przez: